Кино Академийн оны шилдгүүдээ тодруулах 90 дэх удаагийн наадмын ялагчид.

ШИЛДЭГ КИНО

ШИЛДЭГ КИНО
  1. Цөвүүн цаг (Darkest Hour)
  2. Данкерк (Dunkirk)
  3. Гар (Get Out)
  4. Алаг цох (Lady Bird)
  5. Үл үзэгдэх утас (Phantom Thread)
  6. Шуудан (The Post)
  7. Усны төлөв (The Shape of Water) - ЯЛАГЧ
  8. Миссури мужийн Эббингийн гадаах 3 самбар (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
  9. Намайг нэрээрээ дууд (Call Me by Your Name)

ШИЛДЭГ ЭМЭГТЭЙ ГОЛ ДҮРИЙН ЖҮЖИГЧИН

ШИЛДЭГ ЭМЭГТЭЙ ГОЛ ДҮРИЙН ЖҮЖИГЧИН
  1. Мерил Стрийп (Шуудан)
  2. Сэлли Хоукинс (Усны төлөв)
  3. Францес МакДорманд (Миссури мужийн Эббингийн гадаах 3 самбар) - ЯЛАГЧ
  4. Маргот Робби (Би, Тоня)
  5. Саоирсэ Ронан (Алаг цох)

ШИЛДЭГ ЭРЭГТЭЙ ГОЛ ДҮРИЙН ЖҮЖИГЧИН

ШИЛДЭГ ЭРЭГТЭЙ ГОЛ ДҮРИЙН ЖҮЖИГЧИН
  1. Гэри Олдмен (Цөвүүн цаг) - ЯЛАГЧ
  2. Даниел Калууяа (Гар)
  3. Даниел Дэй-Льюс (Үл үзэгдэгч утас)
  4. Тимоти Шаламе (Намайг нэрээрээ дууд)
  5. Дензел Вашингтон (Роман Ж. Израель Ноёнтон)

ШИЛДЭГ ЭМЭГТЭЙ ТУСЛАХ ДҮРИЙН ЖҮЖИГЧИН

ШИЛДЭГ ЭМЭГТЭЙ ТУСЛАХ ДҮРИЙН ЖҮЖИГЧИН
  1. Октавиа Спенсер (Усны төлөв)
  2. Мэри Ж. Ближ (Шаварт ферм)
  3. Эллисон Жанне (Би, Тоня) - ЯЛАГЧ
  4. Лесли Мэнвилл (Үл үзэгдэгч утас)
  5. Лаури Мэтколф (Алаг цох)

ШИЛДЭГ ЭРЭГТЭЙ ТУСЛАХ ДҮРИЙН ЖҮЖИГЧИН

ШИЛДЭГ ЭРЭГТЭЙ ТУСЛАХ ДҮРИЙН ЖҮЖИГЧИН
  1. Сэм Роквелл (Миссури мужийн Эббингийн гадаах 3 самбар) - ЯЛАГЧ
  2. Вильем Дафое (Флорида төсөл)
  3. Вүүди Харрелсон (Миссури мужийн Эббингийн гадаах 3 самбар)
  4. Ричард Женкинс (Усны төлөв)
  5. Кристофер Пламмер (Дэлхий дээрх бүх мөнгө)

ШИЛДЭГ АНИМЕШН КИНО

ШИЛДЭГ АНИМЕШН КИНО
  1. Дарга жаал (Boss Baby)
  2. Гэр орноо тэжээгч (The Breadwinner)
  3. Коко (Coco) - ЯЛАГЧ
  4. Фердинанд (Ferdinand)
  5. Хайрт Винсент (Loving Vincent)

ШИЛДЭГ ЗУРАГ АВАЛТ

ШИЛДЭГ ЗУРАГ АВАЛТ
  1. Дэн Лаустсен (Усны төлөв)
  2. Рожер А. Деакинс (Ирэн дээр гүйгч 2049) - ЯЛАГЧ
  3. Бруно Делбаннел (Цөвүүн цаг)
  4. Хоетэ ван Хоетема (Данкерк)
  5. Рэчел Моррисон (Шаварт ферм)

ШИЛДЭГ ХУВЦАС ЗАГВАР

ШИЛДЭГ ХУВЦАС ЗАГВАР
  1. Усны төлөв / Луис Сэкүэира
  2. Викториа, Абдул хоёр / Консолата Бойл
  3. Араатан ба Гоо үзэсгэлэн / Жакюлин Дюрран
  4. Цөвүүн цаг / Жакюлин Дюрран
  5. Үл үзэгдэх утас / Марк Бриджс - ЯЛАГЧ

ШИЛДЭГ НАЙРУУЛГА

ШИЛДЭГ НАЙРУУЛГА
  1. Усны төлөв / Гьеллермо дел Торо - ЯЛАГЧ
  2. Данкерк / Кристофер Нолан
  3. Гар / Жордан Пийл
  4. Алаг цох / Грета Гервиг
  5. Үл үзэгдэх утас / Пол Томас Андерсон

ШИЛДЭГ БҮРЭН ХЭМЖЭЭНИЙ БАРИМТАТ КИНО

ШИЛДЭГ БҮРЭН ХЭМЖЭЭНИЙ БАРИМТАТ КИНО
  1. Абакус: Хоригдоход хангаллтай бага / Стев Жеймс, Марк Миттен, Жюли Голдмэн
  2. Царайнууд, газрууд / Агнес Варда, ЖР болон Розали Варда
  3. Икарус / Брайн Фогел, Дэн Коган - ЯЛАГЧ
  4. Алеппогийн сүүлийн эрчүүд / Ферас Фаяад, Карим Абийд, Сорэн Стин Жесперсон
  5. Хүчирхэг арал / Янсэ Форд, Жослин Барнес

ШИЛДЭГ БОГИНО БАРИМТАТ КИНО

ШИЛДЭГ БОГИНО БАРИМТАТ КИНО
  1. Эдит+Эдди / Лаура Чековэй, Томас Лий Райт
  2. Диваажин бол 405-р замын түгжрэл / Фрэнк Стиэфел - ЯЛАГЧ
  3. Херойн(е) / Элайн МакМиллион, Керрин Шелдон
  4. Хутга хөнөөдөг / Томас Леннон
  5. Замын зогсолт / Кэйт Дэвис, Дэвид Хэйлборнер

ШИЛДЭГ ЭВЛҮҮЛЭГ

ШИЛДЭГ ЭВЛҮҮЛЭГ
  1. Миссури мужийн Эббингийн гадаах 3 самбар / Жон Грегори
  2. Жолооч жаал / Пол Маклисс, Жонатан Амос
  3. Данкерк / Лий Смит - ЯЛАГЧ
  4. Би, Тоня / Татяна С. Риэгэл
  5. Усны төлөв / Сидней Волински

ШИЛДЭГ ГАДААД ХЭЛ ДЭЭРХ КИНО

ШИЛДЭГ ГАДААД ХЭЛ ДЭЭРХ КИНО
  1. Талбай / Швед / Найруулагч: Рүбэн Оштлүнд
  2. Гайхалтай эмэгтэй / Чили / Найруулагч: Себастиан Лелио - ЯЛАГЧ
  3. Доромжлол / Лебанон / Зиад Доуэири
  4. Хайр үгүй / Орос / Андрей Звягинцев
  5. Бие болоод сэтгэл / Унгар / Илдико Эньеди

ШИЛДЭГ НҮҮР БУДАЛТ, ҮС ЗАСАЛТ

ШИЛДЭГ НҮҮР БУДАЛТ, ҮС ЗАСАЛТ
  1. Цөвүүн цаг / Казүхиро Цүжи, Дэвид Малиновски, Люси Сиббик - ЯЛАГЧ
  2. Гайхамшиг / Арьен Туитэн
  3. Викториа, Абдул хоёр / Даниел Филипс, Лоу Шеппард

ШИЛДЭГ ХӨГЖМИЙН ЗОХИОЛ

ШИЛДЭГ ХӨГЖМИЙН ЗОХИОЛ
  1. Данкерк / Ханс Зиммер
  2. Үл үзэгдэгч утас / Жонни Грийнвүүд
  3. Усны төлөв  / Александр Десплат - ЯЛАГЧ
  4. Оддын дайн: Сүүлийн жидай / Жон Уиллямс
  5. Миссури мужийн Эббингийн гадаах 3 самбар / Картер Бурвелл

ШИЛДЭГ ДУУ

ШИЛДЭГ ДУУ
  1. Mighty River (Шаварт ферм)
  2. Mystery of Love (Намайг нэрээрээ дууд)
  3. Remember Me (Коко) - ЯЛАГЧ
  4. Stand Up For Something (Маршалл)
  5. This is Me (Хамгийн агуу шоумен)

ШИЛДЭГ ТАЙЗ ЗАСАЛ

ШИЛДЭГ ТАЙЗ ЗАСАЛ
  1. Араатан ба гоо үзэсгэлэн / Сара Грийнвүүд, Кети Спенсер
  2. Ирэн дээр гүйгч 2049 / Деннис Гаснер, Алессандра Күэрзола
  3. Цөвүүн цаг / Сара Грийнвүүд, Кети Спенсер
  4. Данкерк / Нэтэн Кроули, Гери Феттис
  5. Усны төлөв / Пол Денхам Аустерберри, Шейн Виэау, Жеффрей А. Мелвин - ЯЛАГЧ

ШИЛДЭГ БОГИНО АНИМЕШН

ШИЛДЭГ БОГИНО АНИМЕШН
  1. Dear Basketball / Глен Кийн, Коби Брайнт - ЯЛАГЧ
  2. Garden Party / Виктор Кэйр, Габриэл Грапперон
  3. Lou / Дэйв Мюллинс, Дана Мюррэй
  4. Negative Space / Макс Портер, Ру Кувахата
  5. Revolting Space / Жакоб Шух, Иан Лашавер

ШИЛДЭГ БОГИНО КИНО

ШИЛДЭГ БОГИНО КИНО
  1. DeKalb Elementary / Рийд Ван Дюк
  2. Eleven O'Clock / Дерин Сийл, Жош Лавсон
  3. My Nephew Emmett / Кевин Вильсон Жуниор
  4. The Silent Child / Крис Овертон, Рэчел Шэнтон - ЯЛАГЧ
  5. Watu Wote/All of Us / Катя Бенрат, Тобиас Росэн

ШИЛДЭГ ДУУ ОРУУЛГА (КИНОНЫ ЧИМЭЭ)

ШИЛДЭГ ДУУ ОРУУЛГА (КИНОНЫ ЧИМЭЭ)
  1. Жолооч жаал / Жюлиан Слатер
  2. Ирэн дээр гүйгч 2049 / Марк Мангини, Тео Грийн
  3. Данкерк / Ричард Кинг, Алекс Гибсон - ЯЛАГЧ
  4. Усны төлөв / Нэтэн Робитайлле, Нелсон Феррейра
  5. Оддын дайн: Сүүлийн жидай / Мэтью Вүүд, Рэн Клайс

ШИЛДЭГ ДУУНЫ НАЙРУУЛГА

ШИЛДЭГ ДУУНЫ НАЙРУУЛГА
  1. Жолооч жаал / Жюлиан Слатер, Тим Кавагин, Мэри Х. Эллис
  2. Ирэн дээр гүйгч 2049 / Рон Бартлет, Доу Хемпилл, Мак Рут
  3. Данкерк / Грегг Ландакер, Гэри А. Риззо, Марк Вейнгартен - ЯЛАГЧ
  4. Усны төлөв / Кристиан Күүке, Брэд Зоерн, Глен Гаутиер
  5. Оддын дайн: Сүүлийн жидай / Дэвид Паркер, Майкл Семаник, Рэн Клайс, Стюарт Вильсон

ШИЛДЭГ ВИЗУАЛ ЭФФЕКТ

ШИЛДЭГ ВИЗУАЛ ЭФФЕКТ
  1. Ирэн дээр гүйгч 2049 / Жон Нелсон, Герд Нефзер, Пол Ламберт, Ричард Р. Хүүвер - ЯЛАГЧ
  2. Сансрын хамгаалагчид 2-р бүлэг / Кристофер Товнсенд, Гай Уиллямс, Жонатан Фавкнер, Дэн Судик
  3. Конг: Гавлын арал / Стефен Росенбаум, Жефф Уайт, Скотт Бенза, Майк Мейнардус
  4. Оддын дайн: Сүүлийн жидай / Бэн Моррис, Майк Мулолланд, Неал Сканлан, Крис Корбоүлд
  5. Бичин гаригийн төлөөх дайн / Жое Леттэри, Даниел Баррет, Дэн Лемнон, Жоел Вист

ШИЛДЭГ ЗОХИОЛ (СЭДЭВЛЭСЭН)

ШИЛДЭГ ЗОХИОЛ (СЭДЭВЛЭСЭН)
  1. Намайг нэрээрээ дууд (Call Me by Your Name) - ЯЛАГЧ
  2. Гамшиг шиг уран бүтээлч (Disaster Artist)
  3. Логан (Logan)
  4. Моллигийн тоглоом (Molly's Game)
  5. Шаварт ферм (Mudbound)

ШИЛДЭГ ЗОХИОЛ (ЭХ ЗОХИОЛ)

ШИЛДЭГ ЗОХИОЛ (ЭХ ЗОХИОЛ)
  1. Том гай (The Big Sick)
  2. Гар (Get Out) - ЯЛАГЧ
  3. Алаг цох (Lady Bird)
  4. Усны төлөв (The Shape of Water)
  5. Миссури мужийн Эббигийн гадаах 3 самбар (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

YOUR REACTION?